Inovatyvios atliekų perdirbimo technologijos
Kombinuotos pakuotės, vienkartinių puodelių bei kitų atliekų perdirbimas
Kodėl šių atliekų perdirbimas svarbus?
Žiedinė ekonomika
Vis plačiau skatinama atsisakyti įprasto linijinio modelio, kurio esmė gaminti vartoti ir išmesti. Tuo tarpu stipriai populiarėja žiedinės ekonomikos direktyva, kurios pagrindinė mintis - kuo daugiau atliekų panaudoti dar kartą - atliekos turi virsti žaliavomis.
Deginimas
Deginimas nebėra skatinamas ir dažnai nebevertinamas kaip perdirbimo būdas, nes yra neefektyvus bei skatina nerūšiuoti atliekų, kurias galima būtų perdirbti ir panaudoti ne vieną kartą.
Popieriaus fabrikai
Kombinuotos pakuotės perdirbimas popieriaus fabrikuose dažniausiai yra negalimas. Pakuotėse esantys priedai kaip plastikas ir aliuminis užkemša perdirbimo įrangos filtrus. Taip pat perdirbimo proceso metu atgaunama tik dalis popieriaus, kadangi dalis jo negali būtų atskirta ir yra užteršta kitomis atliekomis.
Sąvartynai
Atliekų šalinimo kaina sąvartyne kiekvienais metais didėja, bei tampa vis labiau apribota. Nuo 2025 m., remiantis Europos Komisijos direktyvomis, perdirbamų atliekų šalinimas sąvartynuose bus visiškai uždraustas.
3R – Reduce, Reuse, Recycle
Daug populiarumo susilaukia principas - 3R – reduce, reuse, recycle, skatinantis ne tik perdirbimą ir pakartotinį naudojimą, bet ir vartojimo mažinimą. Siekiama daugiau bei pakartotinai naudoti tai, kad jau yra pagaminta ir kuo mažiau gaminti naujos produkcijos.
Žaliava
Mūsų pagrindinė žaliava - kombinuotos pakuotės atliekos, kuriose vyraujanti medžiaga yra popierius ar kartonas.
Kartonas
Dažnai vertinamas kaip lengvai atsinaujinanti medžiaga, kuomet miškai yra tvarkomi atsakingai.
Polimerai
Pakuotės sudėtyje naudojami siekiant užtikrinti nepralaidumą skysčiams.
Aliuminis
Apsaugo pakuotės turinį nuo šviesos bei deguonies.
Vienkartiniai kavos puodeliai
- Kasmet į Lietuvos sąvartynus išvežama apie 40 milijonų vienkartinių kavos puodelių, kuriuos galime perdirbti;
- Kavos puodeliai sudaryti iš 95 proc. popieriaus ir 5 proc. polietileno;
- Popieriniai puodeliai, kurie padengti plastiku dažnai keliauja tiesiai į sąvartyną.
"Tetrapak" pakuotės
- Naudotos kartoninės pakuotės vidutiniškai yra sudarytos iš 75 proc. kartono, 21 proc. polimerų ir 4 proc. aliuminio;
- Tetra Pak pakuotes yra sunku perdirbti kaip ir vienkartinius kavos puodelius. Šie sluoksniai dažniausiai yra sujungiami be klijų, pašiaušiant paviršių infraraudonaisiais spinduliais, todėl atskirti šias medžiagas yra labai sunku;
- Vidutiniškai Europoje per metus vienas žmogus suvartoja tiek gaminių, kurių kombinuotų pakuočių svoris virš 2 kilogramų;
- Kadangi šios pakuotės yra naudojamos maisto pramonėje, šių pakuočių žaliava dažniausiai yra kokybiška ir naudojama pirmą kartą.
Kitos popieriaus pagrindo atliekos
- Perdirbimui naudojame ir kitas atliekas, kurių pagrindinė medžiaga yra popierius, tačiau jos turi ir kitų sudedamųjų dalių (pavyzdžiui - duonos pakuotės su plastiko intarpu);
- Įprasti popieriaus perdirbimo įrenginiai dažniausiai nėra pajėgus perdirbti tokio tipo pakuočių, nes jie trukdo standartiniam popieriaus perdirbimo procesui - užkemša filtrus ir sukelia kitas technines problemas.
Polymer Recycling, UAB
Kombinuotos pakuotės perdirbimo į statybines plokštes gamykla, kurioje iš atrūšiuotos kombinuotos pakuotės atliekų gaminamos statybinės plokštės.
Naudojama žaliava – kombinuota pakuotė, kurioje pagrindinis elementas popierius su priemaišomis – plastiku, aliuminiu ir kitomis.
Plastikas, jį kaitinant, keičia savo savybes, todėl iš vienkartinių puodelių, Tetra Pak pakuočių ir panašios sudėties atliekų, pavyksta pagaminti statybines plokštes, kurios yra tinkamos pertvaroms, sienoms ar stogui.
Vertybės
Siekdama gaminti aukštos kokybės produktą ir kurti pridėtinę vertę klientui, įmonė vadovaujasi trimis pagrindinėmis vertybėmis: novatoriškumu, kokybišku aptarnavimu ir atkaklumu.
Vizija
Tapti įvairių nišinių perdirbimo technologijų naudotoja, kūrėja ir platintoja ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje.
Misija
Kurti, diegti ir efektyviai naudoti inovatyvias atliekų perdirbimo technologijas siekiant atliekas paversti žaliavomis.
Bendraukime
Polymer Recycling, UAB
Molėtų g. 18A, Pabradė,
LT-18169 Švenčionių raj.
Įmonės kodas: 302651532
PVM mok. kodas: LT10001058741
El. pašto adresas: hello@polymer.lt
Telefono numeris: +370 681 57674
Lokacija
Gamykla įsikūrusi 45 km arba 40 min. atstumu nuo Vilniaus, ties kelio į Molėtus / Zarasus / Vilnių susikirtimu.
Galvodami apie tai, kur turėtų atsirasti ši gamykla mes neužmiršome savo idėjos - tam kas sena, suteikti galimybę gyvuoti antrą kartą. Kombinuotos pakuotės perdirbimo į statybines plokštes gamyklai vietą pasirinkome Pabradėje, Švenčionių rajone. Gamyklos patalpos - buvę tankų garažai, dabar prikelti naujam gyvenimui.